בראש של מוש

יאיר גולן צילום מרצ ויקיפדיה
יאיר גולן צילום מרצ ויקיפדיה

"יאיר גולן מייצג את תרבות הדה גנרלים"

"יאיר גולן פספס את כל המטרה שלשמה הוא בא", כך אמר עו"ד מוש חוג'ה בתכנית "עכשיו בוקר" בערוץ 14. "הוא בא לתת לילדים דעה אחרת וליצור דו שיח ובשתי המטרות האלה הוא נכשל".

הדברים נאמרו אחרי ביקור שנוי במחלוקת של חבר הכנסת ממרצ בסמינר ציונות ויהדות בירושלים.

לאחר שתלמיד י"ב אמר כי צריך לשלול תעודת זהות מערבי שעושה פעולת טרור במדינת ישראל הכריז גולן כי הוא (התלמיד) "סכנה".

לדברי חוג'ה, זו לא הפעם הראשונה שיאיר גולן מסתבך. "מדברים על תרבות הגנרלים, אז אני קורא לזה תרבות הדה גנרלים. כל מי שהיה מנהיג חשוב בצבא חושב שהוא יכול להיות מנהיג גם באזרחות וזה ממש לא ככה. זה שאדם הצליח בצבא לא אומר שהוא יכול להצליח בפוליטיקה ויאיר גולן הוא ההוכחה לכך".

צפו בדברים שנאמרו בתכנית:

 

נושא נוסף שעלה בתכנית הוא ח"כ דוד אמסלם (ליכוד) שהאשים את שופטי בית המשפט העליון באפליה נגד מזרחיים. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הגיבה לחבר הכנסת דודי אמסלם במכתב חריג וכינתה את דבריו "דברי בלע".

עו"ד חוג'ה כינה את המכתב של חיות "חריגה מכללי הנוהל המקובלים" והסביר כי "כנראה שהיא מרגישה שהגיעו מים עד נפש".
חוג'ה הבהיר כי הוא לא מתחבר לדברים של אמסלם. "אם הביקור שלך על התוכן אז תדבר על התוכן. תגיד מה לא בסדר בהחלטות. זה לגיטימי. אני פחות מתחבר לסגנון", אמר חוג'ה והוסיף כי "בית המשפט העליון דוחה הרבה עתירות שהוא היה צריך לדון בהם והפוך. אני לא חושב שחלוקה של ימין שמאל זה מה שמנחה את בית המשפט העליון. אני הגשתי עתירה בנושא שינוי שיטת הבחירות בישראל ודחו אותי על הסף. צריך להתמקד בביקורת עניינית ולהגיד על שופט שהוא שותה וויסקי זו לא ביקורת עניינית".

צפו בדברים שנאמרו בתכנית:

 

לסיום אמר חוג'ה כי "מה שחשוב הוא שבית המשפט העליון ישקף את כל הרבדים בחברה. אני חושב שהמינויים האחרונים טובים. אני מכיר את רות רונן באופן אישי. היא למדה איתי בבית הספר, שכבה מעליי. היא מאוד מוערכת".

כשהמנחה שאלה אותו מה הוא חושב על האקטיביזם של אהרון ברק אמר חוג'ה כי הוא תולדה של "רפיסות שלטונית".

"בשנות השמונים היה שלטון חלש ולא מתפקד. אהרון ברק זיהה את הפוטנציאל הזה ונכנס לתוכו. מאז ועד היום השלטון לא עושה דבר לתקן את זה. חייבים לחוקק את חוק יסוד החקיקה ואפילו את זה לא עושים".