בראש של מוש

רוסיה ואוקראינה
רוסיה ואוקראינה

הרוסים והאוקראינים הם עמים אחים

המלחמה בין רוסיה לאוקראינה תפסה את העולם בהפתעה, אבל לא את תושבי אוקראינה שמזהירים כבר זמן רב מפני הדורסנות של פוטין.
עו"ד ילנה גומלסקי, ילידת אוקראינה, התארחה בתכנית "בראש של מוש" (הרדיו החברתי הראשון) וסיפרה על המלחמה דרך עיניה ועל מהמשפחה שנשארה מאחור.

 

ילנה גומלסקי
ילנה גומלסקי

 

גומלסקי נולדה בעיר צ'רניגוב בצפון אוקראינה, שיש לה חשיבות רבה בהיסטוריה של האזור. העיר הזו נמצאת בדרכו של פוטין ללב אוקראינה וכל מי שמתגורר באזור בשנים האחרונות יודע מה קורה למה שנמצא בדרכו של פוטין.

צפו בראיון:

 

"הכוחות הרוסים מתרכזים בעיר שלי ומפגיזים אותה בניסיון לפרוץ את ההגנה האוקראינית", מסםפרת גולמסקי שעלתה לארץ בשנת 2000. "ההורים שלי היגרו לגרמניה ושאר המשפחה שאני מאוד אוהבת נשארה שם, כמו סבתא שלי בת 92 שאני מאוד דואגת לה".

 

אוקראינה
אוקראינה

 

לדברי גומלסקי, הרוסים והאוקראינים הם עמים אחים ואין שום סיבה למלחמה הזו פרט לאגו של פוטין. "שמעתי את פוטין אומר בטלוויזיה על הרצון של אוקראינה להצטרף לנאטו: 'אם מוצא חן בעינייך או לא תהיי יפה ותשתקי'. זה משהו ששומעים לפני אונס ואפשר להגיד שמה שקורה היום למדינה שלי זה אונס לכל דבר".

רוסיה
רוסיה

 

למרות זאת גולמסקי משוכנעת שהאוקראינים לא יוותרו. "דיברו כל הזמן בביטול על האוקראינים. אמרו שהם ייכנעו בתוך יום וחצי והנה אנחנו רואים שיש לרוסים כבר 3,500 הרוגים במלחמה הזו. אני רואה אנשים שמכינים בקבוקי תבערה וזורקים על הטנקים הרוסים. תכירו את העם האוקראיני. הם לא מוותרים. הם נלחמים כמו אריות. כל מה שאני יכולה לעשות זה לחזק אותם מכאן ולתת להם את התחושה שהם לא לבד".