בראש של מוש

איימן עודה צילום אמיר דיב דוברות הרשימה המשותפת
איימן עודה צילום אמיר דיב דוברות הרשימה המשותפת

"עודה מעודד התקוממות נגד מדינת ישראל"

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, עורר סערה גדולה כשקרא לשוטרים ממוצא ערבי להניח את הנשק: "זהו שפל שצעיר או משפחתו יהיה מקובל עליהם שאחד מבנינו יצטרף לכוחות הביטחון. העמדה ההיסטורית שלנו היא שנהיה עם בני עמנו בשביל לגמור את הכיבוש הרצחן בשביל שתוקם מדינת פלשתין ויהיו דגלי פלשתין על חומות ירושלים. אסור לכל צעיר להצטרף לכוחות הכיבוש ההשפלה והשנאה. אני קורא לצעירים שכבר הצטרפו תזרקו להם (לישראלים) את הנשק בפרצוף ותגידו להם המקום שלנו לא אתכם לא נהיה חלק מעוול ופשע".

מאז ההתבטאות הזו היו קולות שקראו להסיר את חסינותו של עודה לצורך העמדה לדין. לעומתם היו שסברו שמדובר באמירה בגבולות השיח הדמוקרטי. לעו"ד מוש חוג'ה אין בכלל התלבטות: "הוא מעודד התקוממות נגד מדינת ישראל וזה דבר חמור מאוד".

הדברים נאמרו בתכנית "עכשיו בוקר" בערוץ 14.

לדברי חוג'ה, "אני לא רוצה להתייחס לזה בפן המשפטי אלא למה שאנחנו שומעים בסבטקסט. הוא מדבר כאילו הוא דובר העם הפלסטיני והוא בכלל תושב חיפה. זה מעיד על הדואליות של הערבים: הם אומרים לכל אחד מה שהוא רוצה לשמוע. כשהוא מדבר בעברית הוא מדבר אחרת מאשר כשהוא מדבר ערבית, שם פרצופו האמיתי נחשף".

צפו בדברים:

לסיום אמר עו"ד חוג'ה כי הדמוקרטיה חייבת לשמור על עצמה והזכיר את עַזְמִי בִשַארָה, מייסד מפלגת בל"ד, שכיהן כחבר הכנסת מטעמה עד שנמלט מישראל לאחר שנחשד בריגול ובסיוע לארגון חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה.