בראש של מוש

נתניהו על פי מיכאל רוזנוב
נתניהו על פי מיכאל רוזנוב

נתניהו לא יספיק לחתום עסקה עם מנדלבליט

קרבות הירושה בליכוד כבר בעיצומם. הבוקר ח"כ דוד ביטן הודיע כי הוא תומך במועמדותו של ישראל כץ לראשות הליכוד וכמובן שמירי רגב, יולי אדלשטיין וניר ברקת כבר מחממים מנועים, אולם למי ששכח בנימין נתניהו עדיין כאן. עסקת הטיעון שאמורה לשלוח אותו לגלות הפוליטית לא נחתמה ולדברי עו"ד מוש חוג'ה היא גם לא תיחתם בעידן מנדלבליט.

"קשה לי להאמין שיספיקו לחתום בשבועיים הקרובים", אמר עו"ד חוג'ה בתכנית של טל מאיר בערוץ 14. "כשאנחנו מגבשים הסכם טיעון אנחנו בוחרים בקפידה את הנוסח כי לכל מילה יש משמעות. זה לוקח זמן, במיוחד בכתב אישום כל כך מורכב כמו שיש לפנינו".

כשנשאל אם נתניהו צריך לחתום על ההסכם ענה חוג'ה כי יש לו אינטרס לעשות זאת. "עורכי דין יושבים מול ראיות ובודקים מה הסיכוי להרשעה. אני לא בטוח שהתיקים נגדו קורסים. מה שנראה בחוץ זה לא מה שקורה בבית המשפט".

 

חוג'ה שלל גם את האפשרות שעורכי דינו של נתניהו לוחצים עליו לחתום משיקולים כלכליים. "אני מניח שהם עשו הסכם טרחה שמכסה את שתי האפשרויות".

גם את הלקח של מנהיג ימין שיבוא אחרי נתניהו ביקש חוג'ה לשים בפרופורציות. "אני לא מתחבר לאמירה שכל מנהיג פוליטי מהימין יפילו אותו בגלל הליכים משפטיים. אני רוצה להזכיר שפרשת ידלין באה מהצד השמאלי של המפה".

איור: נתניהו על פי מיכאל רוזנוב